Проблема безпечного пересування велосипедів на дорогах нашої країни з кожним роком стає не менш актуальною, тому увага до цього напрямку повинна бути максимальною, адже мова йде про життя та здоров’я людей. Тому основною нашою метою є створення школи по навчанню та представленню максимально важливої інформації велосипедистам.

Проблематика безпечного руху велосипедистів

Чому існує така велика кількість дорожньо-транспортних пригод за участю велосипедистів, які абсолютно не замислюються про безпеку дорожнього руху? Відповідь на це питання складається з декількох причин. Це проблеми як фізіологічного, так і психологічного плану. Тут маються на увазі ті факти, що деякі люди менш швидко реагують на події, що відбуваються, погано визначають джерело звуку і важко орієнтуються в надзвичайних ситуаціях. Тому їм складно визначити ступінь небезпеки та вчасно відреагувати. Люди не до кінця розуміють фізичні закони руху великих предметів, та здатність автомобіля швидко зупинитися виявивши момент небезпеки.

Не всі учасники дорожнього руху вдало прогнозують згубні наслідки своїх вчинків, вони просто роблять те, що на даний момент їм здається правильним. Не варто забувати і про дітей, які на поганому прикладі дорослих, порушують правила дорожнього руху. А ще діти часто зосередившись на якійсь дії не можуть контролювати інші процеси. Звичайно, з часом навички контролю реальності та усвідомлення наслідків приходять до людини, але наше завдання захистити учасників від непоправних дій вже зараз.

Велошкола з безпеки руху передбачає

  • Програму базового навчання з безпеки велосипедиста.
  • Які правила дорожнього руху має знати і виконувати людина на велосипеді.
  • Як проїхати великі автомобільні розв’язки на велосипеді, та як повернути ліворуч.
  • Значення веломаршрутів та рекомендацій по їх створенню.
  • Теоретичні та практичні аспекти організації міського руху велосипедистів.

Тривалість поїздок: 2 години.

Для участі в теоретичній частині велошколи з безпеки руху велосипед необов’язковий. Щоб взяти участь у практичній поїздці в супроводі велотренера, ви маєте приїхати на власному справному велосипеді!

Програма велошколи з безпеки руху

  • 15 хв — технічний огляд велосипеда та коментарі.
  • 15 хв — вступний курс правил дорожнього руху для велосипедиста.
  • 60 хв — поїздка по району з вивченням правил руху.
  • 30 хв — відпочинок у парку і обговорення незрозумілих речей.

Графік велошколи з безпеки руху

Графік велошколи з безпеки руху на 2019 рік формується…

На даному етапі формується план дій та всі графіки, а також йде збір максимально важливоюї та корисної інформації, яка повинна бути включена в програму для продуктивнішого проведення навчання.

Маєте пропозиції, ідеї чи зауваження з питань велошколи з безпеки руху? – Звертайтеся до спільноти Велолуцьк.