Ми торкнемося неприємної, але важливої теми, це викрадення велосипеду. Неважливо, чи купили ви велосипед тільки що або катаєтеся на ньому багато років: стати жертвою любителів легкої наживи може кожен велосипедист. На жаль, недобросовісних людей навколо нас крутиться чимало, і вони цілком можуть виявитися поблизу, навіть якщо ви залишили велосипед менше ніж на хвилину біля магазину чи під’їзду. Для того, щоб не втратити двоколісного друга і не дати злодіям приводу для радості, пропонуємо прочитати наступні прості та дієві поради.

 • Завжди пристібайте велосипед на замок! Навіть якщо відлучаєтеся на 30 секунд, краще підстрахуйтесь. Беріть велосипедний замок в усі покатушки, в яких є ймовірність того, що вам потрібно залишити транспорт без нагляду (неважливо, на скільки малий час).
 • Перевірте, чи надійна опора, до якої ви прикріпили велозамок, чи не можна цю опору підняти, зігнути або іншим чином витягнути велосипед, не розкриваючи замок.
 • Не пристібайте велосипед за колесо або сідло, тільки за раму! Інакше ризикуєте, повернувшись, побачити пристебнутими колесо або кермо, які валяються на асфальті, а решти велосипеду і сліду не буде! Щоб не відкрутили колеса, їх добре б теж захистити.
 • Не залишайте велосипед без уваги в особливо людних місцях, де майже напевно тиняються недобросовісні громадяни: мова йде про вокзали, ринки, станції метро і т.д.
 • Якщо ви зберігаєте велосипед в загальному коридорі на поверсі, всеодно пристібайте його. Подумайте, чи зможете ви поручитися за всіх гостей своїх сусідів і просто випадково потрапивших на поверх людей.
 • Якщо обставини змушують залишити велосипед на більш тривалий час (наприклад, на кілька годин), то краще перестрахуватися і пристебнути його на 2 або навіть 3 замки. Але ні в якому разі не залишайте велосипед на вулиці на ніч! У темряві та безлюдності у зловмисників буде достатньо часу, щоб розкрити хоч 10 замків.
 • Якщо ви їдете на масову покатушку, і навколо багато незнайомих велосипедистів, теж старайтеся пильнувати свого двоколісного товариша. У разі відлучення попросіть кого-небудь зі знайомих повартувати байк.
 • Не сподівайтеся на одні лише скріплені велозамком колеса: на такому велосипеді не можна їхати, але ж його можна просто забрати.
 • Не залишайте навіть надійно пристебнуті велосипедні цінні аксесуари: наприклад, велокомп’ютери, сумки на рами або хороші насоси.
 • Перш ніж залишати велосипед без нагляду перед магазином або офісом, спробуйте набратися нахабства і пройти разом з байком всередину. Можливо вам і не дозволять, але є шанс, що велосипед можна буде залишити в приміщенні під наглядом охорони чи персоналу.
 • Якщо є можливість залишити велосипед на стоянці, що охороняється, краще нею не нехтувати. Якщо немає, то можна попросити охоронців найближчого магазину, кафе, клубу і т.д. доглянути за ним, поки ви не повернетесь.
 • Не давайте незнайомцям «просто покататися» і «оцінити гальма/амортизатори/інше». Шахраї можуть почати розповідати жалісливі історії про зниклу собаку, далекий магазин і підвернуту ногу. Таких бажано посилати лісом і велосипед не давати, якщо тільки немає повної впевненості в тому, що ситуація дійсно серйозна.
 • Будьте обережні в місцях, де мало людей, зате є компанії напідпитку чи інші агресивні особистості. Береженого Бог береже!
 • У велопоході байк на ніч варто не просто пристебнути на кілька замків до надійних стовбурів або корчів, але і прив’язати до чого-небудь дзвінкого та гучного, підстрахувати додатковими мотузками, обвішати ганчірками та взагалі всіляко замаскувати. Заодно і від дощу захист.
 • Під кареточним вузлом велосипеда вибитий індивідуальний номер рами, він же прописаний у вашому гарантійному талоні на покупку. Бажано переписати його собі, на випадок, якщо велосипед все-таки поцуплять і ви випадково побачите його на вулиці або у нового власника. Тут документи дуже знадобляться.

Всього вам найкращого, бережіть себе та своє майно, бажаємо вам не потрапляти в подібні ситуації…