Давайте спробуємо розглянути, що краще велосипед чи біг. Саме по собі питання «що краще?» є недоречним, давайте доповнимо його самими можливими закінченнями та відповімо на кожне питання. Як їзда на велосипеді, так і біг позитивно впливають на серце і серцево-судинну систему, в цьому їх найголовніша заслуга для здоров’я людини.

Що краще, велосипед чи біг, для здоров'я?

Як велосипедні прогулянки, так і біг є хорошими кардіотренуваннями, тобто на серце впливають дуже позитивно. Разом з тим, як велосипед, так і біг завдають організму шкоди, який в значній мірі нижче тієї користі, одержуваної від цих видів спорту. При бігу велике навантаження лягає на колінні суглоби, це загрожує травмами меніска. Адже при кожному кроці, меніск приймає на себе значне навантаження. Враховувати потрібно не тільки масу тіла, але і прискорення. Велосипед більш щадний стосовно суглобів, тому що ударного навантаження на них немає. Однак, велосипедна поїздка передбачає тривале перебування в сідлі, що може чинити негативний вплив на органи малого таза, а також тканини. Тому, рекомендується час від часу вставати з сідла і робити розминку, трохи проїхавшись стоячи на педалях.

Що краще, велосипед чи біг, в плані доступності?

У даному питанні, біг виграє за всіма показниками. Для бігу необхідні лише кросівки, тоді як для велосипедної прогулянки знадобиться, як мінімум: сам велосипед, його обслуговування і набір для ремонту. До того ж, не у кожної людини знайдеться в квартирі місце для зберігання велосипеду.

Що цікавіше, велосипед чи біг?

Велосипед, звичайно ж, бере верх в цьому показнику. Перш за все виграш помітний за рахунок більшої швидкості. На велосипеді без праці можна об’їздити своє місто і його околиці, тоді як бігом це зробити вкрай проблематично.

Підсумовуючи

Можна додати, що велосипед більш небезпечний від бігу, через те, що доводиться ділити дорогу з автомобілями, але з іншого боку це можна записати велосипеду і як перевагу. На велосипеді можна їхати від хати до хати, влаштовувати пробіжку безпосередньо від будинку не завжди дуже зручно, особливо вранці пробираючись крізь натовпи квапливих перехожих, якщо такі є.

Вибір велосипеду чи бігу завжди буде за вами, але ми на 90% впевнені що все ж таки перевагу ви віддасте велосипеду.