Багато людей хочуть навчитися кататися на велосипеді та забувають, що для цього потрібно здобути декілька навичок. Якщо ви ніколи не їздили на велосипеді (або: самокаті, мопеді, скутері, мотоциклі і т.д.), перед вами постануть труднощі, перш за все тому, що ви не зможете тримати рівновагу і будете постійно завалюватися на якийсь бік, не проїхавши й десятка метрів. Не турбуйтесь, навіть самі не обдаровані учні за кілька днів осягають техніку водіння велосипедом. Однак, якщо вчитися неправильно, завдання може бути більш ускладненим, аж до того, що у вас пропаде будь-яке бажання вчитися їздити на велосипеді.

Для того, щоб їздити на велосипеді, вам знадобитися дві умови: справний велосипед і асфальтова дорога. Наша порада: відразу ж, опустіть сідло якнайнижче, такий стан сідла необхідно тільки для навчання, коли будуть освоєні необхідні навички для водіння, налаштовуйте посадку по-іншому, щоб убезпечити колінні суглоби. Сідло необхідно опустити для того, щоб уникнути можливих більш серйозних наслідків при падіннях, а також, ми майже виключимо або зменшимо кількість падінь до мінімуму. На майбутнє, якщо ви все ж впадете, не турбуйтеся і не здумайте кинути навчання, покажіть нам хоч одну дитину, яка б не падала, навчаючись ходити? Буде краще, якщо асфальтове покриття буде трохи пологим, тобто, буде невеликий спуск. Дорога повинна бути вільною від транспортних засобів.

Як навчитися кататися на велосипеді?

Перебуваючи на вершині обраної дороги, сядьте на велосипед. Обидві ноги повинні повністю діставати до асфальту, коли ви знаходитесь в сідлі. Чи не з проста ми радимо вибирати саме пологу ділянку дороги, тому що вам не доведеться крутити педалі, а можна буде просто скотитися з нього. Вчитися тримати рівновагу і крутити педалі в один момент набагато важче, ніж робити це окремо. Починайте відривати ноги від асфальту, велосипед рушить з місця, не переживайте, рух буде повільним і прогнозованим. Ви проїхали пару десятків сантиметрів і нога знову опинилася на асфальті, ви зупинилися? Вітаємо, перший крок позаду! Продовжуйте повторювати його, дивіться вперед на кілька метрів і знову відривайте ноги від асфальту. Коли ви опинитеся внизу, пройдіться пішки з велосипедом наверх, це дасть вам час подумати, як краще маневрувати кермом, щоб тримати рівновагу і ви почнете цінувати пройдену дистанцію.

Малоймовірно, що таке навчання триватиме не довго, швидше за все, через пару годин, спуск буде пройдений без торкання ногами землі. Не давайте собі розігнатися дуже швидко, якщо швидкість збільшується і турбує вас, легенько використовуйте гальма, краще заднє гальмо. З переднім гальмом, по початку, слід бути обережніше, якщо його перетиснути, є шанс вилетіти через кермо.

Після того, як ви навчилися тримати рівновагу і без проблем проїжджаєте спуск вниз, настає саме час перейти на рівний асфальт. Займаємо вихідну позицію на велосипеді. Разом з тим, як будуть відірвані ноги від асфальту, відштовхніться ними назад, за допомогою такого ривка, велосипед разом з вами, проїде кілька метрів, повторіть поштовх ногами. Якщо у вас все виходить – це дуже добре! Значить, прийшов час тримати рівновагу (що ми вже вміємо) і крутити педалі одночасно. Визначтеся, яка у вас відштовхувальна нога, для цього згадайте, яку ногу ви першу ставите на сходах вгору. Цю ж ногу встановіть на педаль, педаль повинна знаходитися зверху. Натисніть на педаль, велосипед рушить (не забувайте про рівновагу), тепер поставте другу ногу на педаль, у вас буде достатньо часу, тому що велосипед за інерцією рухається від натискання першою ногою педалі. Починайте обертати педалі вперед. Якщо щось не виходить, почекайте ставити другу ногу на педаль, просто штовхайте одну педаль і поїздіть використовуючи інерцію. Залишилося зовсім трохи і ось обидві ноги вже на педалях, велосипед їде – велика частина роботи вже позаду.

Вчимося повертати та розвертатися на велосипеді.

Коли буде освоєно відчуття рівноваги, а ноги звикнуть до крутіння педалей, ви зможете дуже довго їхати, але рано чи пізно, потрібно буде повернути або розвернутися. Для навчання нам знадобитися широка дорога, як можна ширше, але без транспортних засобів. Можна піти на вільний спортивний майданчик. Сядьте на велосипед і їдьте вперед, для початку, навчіться просто повертати вправо або вліво. Не робіть різкого руху керма, зовсім трохи поверніть його в сторону, куди збираєтеся звернути, це потрібно відчути. Коли ви навчитеся повертати, то навчитеся і розвертатися, але пам’ятайте, чим менше місця для розвороту, тим складніше його буде пройти. Тут доведеться потренуватися, будьте особливо обережні в розвороті, у новачків, саме тут відбуваються падіння.

Всього вам найкращого у ваших починаннях і пам’ятайте, без помилок немає досягнень!