Ні для кого не секрет що комплектація велосипеда не закінчується на рамі, колесах і тормозах. Тому ми вирішили створити список найкорисніших аксесуарів для вашого залізного товариша.

Велосипедний шолом

Підбірка найкорисніших аксесуарів для велосипеда

Перше, про що вам потрібно подбати при підборі аксесуарів, – це обладнання для безпеки. Більшість серйозних травм на велосипеді включають травми голови, яких можна уникнути, користуючись шоломом.

І знову-таки, вибираючи в магазині шолом, керуйтеся не міркуваннями моди і краси (ви не капелюх прийшли купувати), а зручністю. Шолом повинен добре «сидіти» на голові і бути правильно затягнутим, щоб виконувати свою справжню функцію. Попросіть консультанта допомогти вам з підбіркою і налаштуванням шолома. Наявність шолома на голові має стати обов’язковим правилом для вас, навіть якщо ви вирішили неспішно покататися по рівній дорозі! Надійно застібайте пряжку на підборідді під час їзди.

Велофара

Підбірка найкорисніших аксесуарів для велосипеда

Фара необхідна для освітлення дороги і позначення велосипеда при їзді в темний час доби.

Велосипедні фари з живленням від генератора вже стали рідкістю. Сучасні фари зазвичай живляться від батарей або акумуляторів, розташованих в корпусі фари, що в поєднанні з швидкознімним кріпленням дозволяє використовувати їх і в якості переносного ліхтаря.

Існують велофари з виносними акумуляторами великої місткості, які зазвичай кріпляться під флягодержателя або в спеціальній сумочці на рамі.

Мигалки

Підбірка найкорисніших аксесуарів для велосипеда

Якщо ви їздите в темний час доби, то ваш велосипед також повинен бути обладнаний ліхтарями, щоб ви могли бачити дорогу і щоб інші учасники руху бачили вас.

За правилами дорожнього руху велосипед, як і всі інші транспортні засоби, в темний час доби повинен бути освітлений білим ліхтарем спереду і червоним ззаду.

До речі, світловідбивачі, встановлені на вашому велосипеді, не замінять вам ліхтарів!

Насос для велосипеда

Підбірка найкорисніших аксесуарів для велосипеда

Цей важливий аксесуар просто зобов’язаний мати кожен велосипедист. Насос необхідний для підтримки заданого тиску в шинах, без нього ви ніяк не обійдетеся.

Існують як стаціонарні насоси, так і переносні. Першими зручніше користуватися вдома, другі компактні, їх можна возити з собою.

Більшість насосів кріпляться на рамі і являються універсальнми. Дві головки або вкладиш дозволяють накачувати шини як з автомобільними ніпелями, так і зі спортивними. Велосипедні вже стали рідкістю.

Замок для велосипеда

Підбірка найкорисніших аксесуарів для велосипеда

Замок з тросом або ланцюгом може стати в нагоді, якщо ви плануєте на короткий час залишати велосипед без нагляду. Так як більшість сучасних велосипедів комплектується колесами з ексцентриковими механізмами, слід купувати замок з тросом або ланцюгом такої довжини, щоб вона дозволяла охоплювати не тільки раму велосипеда, але і колеса.

Проте пам’ятайте, що будь-який велосипедний замок і ланцюг не надто міцні, і бажано не залишати велосипед надовго в сумнівних місцях.

Набір інструментів

Підбірка найкорисніших аксесуарів для велосипеда

Велоаптечка необхідна для усунення дрібних несправностей.

У неї входить клей з латками або латками самоклейками для ремонту камер. Також вона може включати 2 або 3 пластикові лопатки для полегшення бортування/розбортування шин. Необхідний і набір ключів, зазвичай шестигранників на 2-6 мм. Часто він виконаний у вигляді складного ножа і містить не тільки шестигранники, а й хрестовий і плоску викрутки і лезо ножа.

Велосипедні рукавиці

Підбірка найкорисніших аксесуарів для велосипеда

Після падіння, перш за все, страждають долоні, які, як правило, велосипедист виставляє вперед. Крім цього, рукавички запобігають натиранню рук об кермо, а також запобігають набиванню рук на ямках.

Існує два види велосипедних рукавичок: короткі – в них кінчики пальців відкриті, та довгі – закривають повністю кисть руки, захищаючи від вітру і морозів.

Зазвичай долоня на таких рукавичках зроблена зі шкіри або шкірозамінника, а зверху спандекс, лайкра або інший матеріал, який буде «дихати» і відводити вологу.

Бажано купувати яскраві велорукавиці, так як при світлі вони будуть краще помітними іншим учасникам дорожнього руху, а також пішоходам.

Велосипедні окуляри

Підбірка найкорисніших аксесуарів для велосипеда

Будь-який вид катання, а особливо їзда по бездоріжжю, припускає наявність в повітрі пилу і бруду, а також комах, тому бажано завжди кататися в захисних окулярах – темних в сонячну погоду і прозорих в похмуру.

Більшість велосипедних магазинів має в продажу захисні окуляри, деякі моделі яких оснащені змінними лінзами.

Захисні крила

Підбірка найкорисніших аксесуарів для велосипеда

Крила згодяться для захисту вашого велосипеда від бруду і води, що летить з-під коліс.

Крила зустрічаються декількох видів: відносно короткі швидкоз’ємні пластикові крила з кріпленням на раму або на підсідельний штир, а також довші і добре охоплюють колесо металопластикові або металеві стаціонарні крила. Короткі крила зазвичай встановлюються на гірські велосипеди, рідше на гібридні і шосейні. Вони зручні тим, що їх можна швидко зняти з велосипеда без використання ключів, вони практично не ламаються і мають малу вагу. Головний їх недолік – низька захист від бруду: від коліс відсікається лише основний її потік. Довгі стаціонарні крила захищають багато краще, але зазвичай мають маленькі грязьові просвіти. Тому вони більше підходять для дорожнього застосування на гібридних, міських та інших велосипедах, включаючи і гірські.

Багажник, сумка або рюкзак для велосипеда

Підбірка найкорисніших аксесуарів для велосипеда

У кожного велосипедиста буває такий момент коли потрібно брати з собою якийсь вантаж, який він або регулярно носить з собою, або перевозить. Тому дуже важливо мати велосумки, рюкзак або спеціальний багажник.

Найчастіше велосипедисти користуються рюкзаком, але це може створити деякі незручності, особливо, якщо рюкзак важкий. Крім цього, від рюкзака сильніше потіє спина.

Багажник просто кріпитися до рами і здатний тримати до 50 кг вантажу. Є багажники, які кріпляться на підсідельний штир – вони можуть витримати вагу до 10 кг.

Якщо велосипедист збирається у довгу поїздку, то є сенс обзавестися велосумкою. Такі сумки можуть мати обсяг до 85 л. Найзручнішою сумкою для тривалих подорожей на велосипеді є монобаул – у нього є лямки, щоб можна було нести рюкзак на плечах, коли перетинаєш важку для велосипеда ділянку.

Велокомп'ютер

Підбірка найкорисніших аксесуарів для велосипеда

Якщо хочете регулярно стежити за вашими тренуваннями, то цей аксесуар просто необхідний.

Велокомп’ютер це електронний пристрій для вимірювання швидкості і пробігу велосипеда, а також додаткових параметрів, таких як середня швидкість, час у дорозі, максимальна швидкість, пульс, передача на багатошвидкісних велосипедах, поточний час, температура, тиск, каденс та ін.

GPS навігатор для велосипеда

Підбірка найкорисніших аксесуарів для велосипеда

Особливо корисний навігатор для тих, хто багато їздить на велосипедах і заїжджає в маловідомі або нові місця. На сенсорному екрані велонавігатора можна подивитися місце свого перебування, маршрут, а також частоту пульсу велосипедиста і швидкість.

Є кілька варіантів навігаторів для велосипеда. Існують навігатори які зв’язуються з вашим телефоном за допомогою Bluetooth і використовують звук і простий екран, щоб повідомити вам, коли повертати наліво або направо.